19. märts 2020

Uus Veenuseteemaline kogumik - "Täheaeg 19: Pilvede sultan"

Hei, tüdrukud ja poisid! Mõnusat ja seikluslikku lugemisvara pakub kirjastus Fantaasia, kes on lettidele toonud Raul Sulbi koostatud teise Veenuseteemalise ulmekogumiku. Kuigi hetkel on üleilmse viiruspuhangu tõttu tavapärased raamatupoed suletud, töötavad e-poed seda hoolsamalt. Hankige igavuse peletamiseks head uut lugemiskraami ja toetage kirjastusi!

Mina panustasin antud kogumikku looga «Meduusi kroonikad: Veenus», mille tegevus paigutub Stephen Baxteri ja Alastair Reynoldsi ühisromaani «The Medusa Chronicles» (2016) maailma, mis on omakorda inspireeritud A.C. Clarke’i jutust «A Meeting with Medusa». Baxter ja Reynolds kirjutasid ulmeklassiku teosele suurepärase järje, kus lugejad kohtuvad taas legendaarse küborgist kapteni Howard Falconiga ja seiklevad temaga läbi terve Päikesesüsteemi, et leida lahendus konfliktile inimkonna ja iseseisvunud robotite ühiskonna vahel.

 
Kogumiku kaanepilt kirjastus Fantaasia FB lehelt
Kogumiku kokkuvõte:
Veenuse lugude teine teemanumber käsitleb Veenust pigem sellisena, nagu taevakeha tegelikult on: maise põrguna, kus inimesel on võimatu ellu jääda ja mida tuleb enne sinna kolooniate loomist põhjalikult terraformida ehk siis maasarnastada. Selgi korral on pooled kogumiku lood eesti autoreilt ja pooled uuema angloameerika ulme tõlked, mis pakuvad väga erinevaid nägemusi, kuidas inimsool ja Veenusel siiski õnnestub vastastikku kasulikult koos eksisteerida.

Sisukord:
1. Geoffrey A. Landis. Pilvede sultan.
2. Ian McDonald. Botanica Veneris: Rathangani krahvinna Ida kolmteist paberlõiget.
3. Pamela Sargent. Unistus Veenusest.
4. Heinrich Weinberg. Igal pool on parem kui kusagil mujal.
5. Mann Loper. Mina olengi Veenuse amatsoon.
6. Reidar Andreson. Meduusi kroonikad: Veenus.
7. Siim Veskimees. Kuidas ahju kodu teha.
8. Miikael Jekimov. Õhupuudus.
9. Raul Sulbi. Veenuse teema käsitlemist ulmes kirjeldav artikkel «Ehatäht, Koidutäht… ehk planeet Veenus ulmekirjanduses» 2. ja viimase osa.

Kogumiku koostas Raul Sulbi. 342 lk. Tartu, Fantaasia, 2020.



Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar